חופשה בירוק

קיבוץ הגושרים ממוקם באצבע הגליל, בין קריית שמונה על הכביש המוביל לרמת הגולן. את הקיבוץ עצמו הכרתי במהלך השירות הצבאי שלי. בלב הקיבוץ ממוקם לו מלון הגושרים, שכל מי שמגיע אליו מוקסם באופן מידי מיופיו. מראה המלון משלב ישן וחדש, עתיק ומודרני. הגעתי למלון בחודש אוגוסט האחרון עם בת זוגתי. זוהי הפעם הראשונה שבה חזרתי לצפון מאז שחרורי מצה"ל והריחות באוויר השיבו זיכרונות מהשירות. את הדרך עשינו בשעות אחר הצהריים וכשהגענו בשעות הערב המוקדמות לקיבוץ, נגלה לעינינו מבנה מלון הגושרים.
 

האווירה המיוחדת שבבית מלון הגושרים

האווירה הייתה משגעת. המלון מוקף בירוק ובשילוב עם מזג האוויר החמים התחושה הייתה מאוד ביתית וחמימה. חדר המלון היה מאוד מיוחד, שוב ניכר השילוב בין חדש וישן, העיצוב המיוחד מאפשרים לכל אחד להרגיש בבית, וגולת הכותרת: הנוף שלו אין מחיר. הצבע הירוק הנגלה בכל מבט החוצה מן החדר מזכיר לך בכל רגע שאתה בחופשה, שאפשר להירגע וליהנות מכל רגע. מלון הגושרים מציע חוויה כמעט לכל מטרות החופשה של הבאים אליו.
 

בעלי כלבים? תשמחו לשמוע ש..

אלו המחפשים שירות מעולה ומתקנים מפנקים ייהנה מאוד מהבריכות שחייה החיצוניות והמקורות של המלון, חדרי הכושר והספא, בית הקפה ומתקני ספורט. שירות ייחודי מאוד שמציע המלון הוא פנסיון לכלבים בו מקבלים כלבי האורחים טיפול מסור מעובדים מקצועיים שמאפשרים לכל כלב להנות גם הוא מהחופשה. אלו שכמונו, מחפשים לברוח אל הטבע מהחיים העירוניים, ייהנו אף יותר בעיניי בזכות מיקומו של המלון. טיולים רומנטיים לאורך הנחל העובר ביישוב הם חובה לכל זוג. לאלו שמחפשים קצת יותר אקשן, בתוך קיבוץ הגושרים, ממש במרחק הליכה מהמלון, יש את "קייקי הגושרים", שירות של השכרת קייקים לצורך שייט בנחל שבתקופת האביב הזרימה שלו חזקה מאוד ומאפשר חוויה נהדרת לכל אחד בערך, למשפחות עם ילדים וגם לזוגות.
 

לא לשכוח לצאת לשייט

השייט עצמו נחשב לבטוח ואסור להחמיץ אותו. האחד מימיי החופשה הצטרפנו לטיול האזור הקיבוץ. ליד הכניסה לשטח קייקי הגושרים גילינו שלט המורה "עמק הנהר הנעלם". פנינו לשביל המוביל את העמק ובדרך עברנו דרך טחנת מים עתיקה, מרהיבה ביופייה. לכל אורך הדרך ליווה אותנו הר החרמון הנישא מעלינו, עד שהגענו אל העמק. בעלי החיים המדהימים, פכפוך הנחלים וכל הירוק מסביב מזכירים לנו מחדש כי אנחנו בחופשה מדהימה באזור שלרגע מזכיר לנו את הטיול האחרון לשוויץ.
 

טיול ממש מחוץ לקיבוץ הגושרים

לאחר שעברנו את העמק, הגענו לשמורת השבטבטיםשהם צמחים ירודים קדומים. בהמשך המסלול מגיעים למסעדת "הגוש" שנמצאת בפיקוח של המלון ומציעה ארוחות בשריות ודגים תחת עצי תאנה עתיקים. האוכל היה נהדר, והאווירה שוב כבשה אותנו. למי שבוחר להישאר מספר ימים באזור כדאי לצאת מגבולות הקיבוץ לקיבוצים השכנים. מסעדה מומלצת מאוד באזור היא מסעדת "דג על הדן". סיורים מודרכים באזור כוללים תצפיות על ציפורים ולמידה על צירי הנדידה שלהם.